sport
lekkoatletyka.sport.walbrzych.pl

Lekkoatletyka w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyska lekkoatletyka, biegi, skoki, rzuty.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-24 08:31

Ostatni komentarz: Gratulacje dla wszystkich zwycięzców. Powodzenia i dalszych sukcesów.
dodany: 2009.03.29 14:34:58
przez: rybka
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-19 15:11

Ostatni komentarz: II Liga(nie długo może I) siatkówki w Wałbrzychu ;
http://juventurwalbrzych2.bloog.pl/
wejdź i sprawdź!:)
dodany: 2009.02.21 17:09:04
przez: AdeKSG
czytaj więcej
POLECAMY
LKS Górnik Wałbrzych z medalami
2021-03-01 14:20

Doskonałe wieści dotarły do nas z Torunia, który gościł uczestników Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce. Złoty medal na 60 metrów przez płotki U18 wywalczyła bowiem Maja Olszak, a na najniższym stopniu podium w skoku w dal U20 znalazła się Ada Polerowicz. Obie panie reprezentują LKS Górnik Wałbrzych.


Złoty medal to nie jedyny godny podkreślenia wyczyn Mai, bohaterki naszego cyklu Karta Wałbrzyskiego Sportowca, gdyż za jej mistrzowskim tytułem stoi rekord życiowy, który osiągnęła pokonując dystans 60 metrów przez płotki w czasie 8.52s. Jak przyznał trener Grzegorz Banaszek, to aktualnie siódmy wynik w hali w Europie, a zarazem dobry prognostyk przed sierpniowymi Mistrzostwami Europy, które odbędą się we włoskiej miejscowości Rieti. - Maja ma duże szanse na wywalczenie minimum na Mistrzostwa Europy, gdyż poprawiła swoje dotychczasowe wyniki -, tłumaczył Banaszek. Warto przy tej okazji podkreślić, iż przed rokiem sięgając po srebro Mistrzostw Polski na 100 metrów przez płotki wałbrzyszanka uzyskała przepustkę na mistrzowskie zawody, które również miały się odbyć we Włoszech, jednak z wiadomych przyczyn imprezę odwołano.

Jak wspomnieliśmy, złoto Olszak to nie jedyny sukces lekkoatletów Górnika w Toruniu. O brązowy krążek w skoku w dal w starszej kategorii U20 wzbogaciła się bowiem Ada Polerowicz, której medalowy wynik to 5.83m. O sporym pechu może za to mówić jej młodsza koleżanka, Martyna Sterenga, która w skoku w dal U18 zajęła 4. miejsce (5.31m) tracąc 12 centymetrów do miejsca na „pudle”. Nie wolno jednak zapominać, iż to jej pierwszy rok występów w tej kategorii wiekowej, tak więc w przyszłym sezonie powinno być jeszcze lepiej. Ponadto Kuba Kanik zajął 5. miejsce (16.24m), a Kamil Kuczaj zamknął pierwszą dziesiątkę (14.91m) w rywalizacji pchnięcia kulą U20. Weronika Ożga uplasowała się na 6. pozycji (7.70s) w biegu na 60m U20, a Maciej Wojciechowski był dziesiąty (14.35m) w pchnięciu kulą U18.

Powyższe wyniki dały nam nieoficjalne 3. miejsce na Dolnym Śląsku, za dwoma wrocławskimi klubami, które wyprzedziły Górnika o zaledwie jeden medal. Czasu na świętowanie i odpoczynek podopieczni trenerów Banaszka, Franciszka Karpińskiego oraz Tomasza Kuczaja nie mieli za dużo, gdyż wczoraj młodzi wałbrzyszanie udali się na zgrupowanie sportowe do Szklarskiej Poręby. Pierwsze mitingi czekają Górników na przełomie kwietnia i maja, na początku czerwca odbędą się zaś Mistrzostwa Polski w wieloboju młodziczek na czele z naszą Amelią Kielar, która będzie broniła złotego medalu sprzed roku. Następnie na początku lipca czekają nas Mistrzostwa Polski juniorów, a pod koniec tego samego miesiąca - Mistrzostwa Polski juniorów młodszych.

Źródło: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: