sport
lekkoatletyka.sport.walbrzych.pl

Lekkoatletyka w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyska lekkoatletyka, biegi, skoki, rzuty.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-03-24 08:31

Ostatni komentarz: Gratulacje dla wszystkich zwycięzców. Powodzenia i dalszych sukcesów.
dodany: 2009.03.29 14:34:58
przez: rybka
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-19 15:11

Ostatni komentarz: II Liga(nie długo może I) siatkówki w Wałbrzychu ;
http://juventurwalbrzych2.bloog.pl/
wejdź i sprawdź!:)
dodany: 2009.02.21 17:09:04
przez: AdeKSG
czytaj więcej
POLECAMY
Monika Pyrek w Wałbrzychu
2008-10-17 14:12

Pokaz skoku o tyczce w wykonaniu mistrzyni. Młodym tyczkarkom rad udzielała wicemistrzyni świata Monika Pyrek. Hala po remoncie prezentuje się imponująco. Ponad stumetrowa tartanowa bieżnia, siłownia, sale do ćwiczeń, szatnie, natryski, sauna - to podstawowe wyposażenie gruntownie odbudowanej hali lekkoatletycznej w dzielnicy Nowe Miasto w Wałbrzychu. Jakie korzyści płyną z uruchomienia obiektu, można było przekonać się już w dniu otwarcia. Zwróciła na to uwagę Monika Pyrek, wicemistrzyni świata i Europy w skoku o tyczce. - Widzę tu ogromne zainteresowanie sportem wśród dzieci i młodzieży. Jak są takie dobre warunki do treningu, to wśród zawodników zawsze się znajdzie jakiś brylant, czyli kandydat na przyszłego mistrza olimpijskiego - mówi czołowa tyczkarka świata. Te nadzieje może spełnić Paweł Nowak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu.


- Cieszę się, że hala jest już otwarta. Lubię biegać, mam takie marzenie, żeby zostać olimpijczykiem. Wiem, że trzeba dużo pracować, ja trenuję ostro i cieszę się, że umiem biegać i mam talent do tego - mówi przyszły medalista. Obecny kształt hali, a także to, że w ogóle powstała można zawdzięczać środowisku sportowemu Wałbrzycha, a przede wszystkim Stanisławowi Grędzińskiemu - mistrzowi Europy w biegu na 400 m, a przy okazji budowlańcowi z zawodu. - Gdyby nie sportowcy, ta hala dawno by się zawaliła - mówi prezydent Piotr Kruczkowski. - To jedyna na Dolnym Śląsku typowo lekkoatletyczna hala sportowa – podkreśla szef OSiR-u Mariusz Gawlik. Można tam uprawiać niemal wszystkie dyscypliny lekkoatletyczne. Tartanowa bieżnia, to biegi na różnych dystansach oraz przez płotki. W części wysokiej będą ćwiczyć tyczkarze oraz skoczkowie wzwyż i w dal. Na zewnątrz hali ustawiono specjalne klatki do rzutu oszczepem i młotem oraz do pchnięcia kulą - to też rzadkość w regionie. Hala będzie wykorzystywana przede wszystkim przez młodzież szkolną. - W okolicy jest kilka dużych szkół, które są bardzo zainteresowane zajęciami lekkoatletycznymi. A hala jest tak urządzona, że można prowadzić zajęcia dla sześciu grup jednocześnie - mówi Mariusz Gawlik. Oczywiście z hali będą mogli korzystać także mieszkańcy miasta, można również mieć nadzieję na kibicowanie w prestiżowych zawodach lekkoatletycznych.
Źródło: Szela / 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: