sport
lekkoatletyka.sport.walbrzych.pl

Lekkoatletyka w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyska lekkoatletyka, biegi, skoki, rzuty.

Ostatnio komentowane
Data newsa: 2009-03-24 08:31

Ostatni komentarz: Gratulacje dla wszystkich zwycięzców. Powodzenia i dalszych sukcesów.
dodany: 2009.03.29 14:34:58
przez: rybka

wejdź i sprawdź!:)
dodany: 2009.02.21 17:09:04
przez: AdeKSG

W zamku Książ odbyła się uroczysta Gala Sportu 2008, podczas której podsumowano osiągnięcia wałbrzyskich sportowców w roku 2008. Najlepszym lokalnym zawodnikom prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski wręczył nagrody i wyróżnienia.

W poszczególnych kategoriach otrzymali je:

1. Wybitna postać wałbrzyskiego sportu - Franciszek Ślązak

Franciszek Ślązak od 35 lat związany jest z dyscypliną podnoszenia ciężarów, trener w Ciężarowym Klubie Sportowym "Zagłębie". Właśnie w tym klubie wychował wiele pokoleń młodzieży, którzy byli medalistami i rekordzistami Polski, reprezentantami kraju, uczestnikami imprez międzynarodowych, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Ze swoimi podopiecznymi wywalczył w latach 1988 - 1991 awans do I ligi, klub znajduje się niejednokrotnie w się w czołówce w klasyfikacji Dolnego Śląska.

2. Trener roku dyscypliny indywidualne - Zbigniew Grabowski

Trener Zapaśniczego Klubu Sportowego "Zagłębie", jego podopieczni w roku 2008 zdobyli wiele tytułów. Do najważniejszych zaliczyć można m.in. wielokrotnie zawodnicy zajmowali miejsca na podium Mistrzostw Polski.
Znaczące wyniki podopiecznych trenera:

- Agata Łagoźna zajęła II m-ce na Mistrzostwach Europy Kadetek i I miejsce na Mistrzostwach Polski w tej samej kategorii,
- Agnieszka Rakoczy zajęła III m-ce na Mistrzostwach Europy Kadetek, II m-ce Mistrzostwa Polski kadetek, III m-ce Mistrzostwa Polski seniorek
- Tomasz Świerk - II m-ce Mistrzostwa Polski seniorów, I m-ce Puchar Polski seniorów, udział w Mistrzostwach Europy seniorów
- Michał Jóskowski - I m-ce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, I m-ce Akademickie Mistrzostwa Polski

3. Trener roku dyscypliny zespołowe - Janusz Ignaczak

Trener Towarzystwa Sportowego Victoria PWSZ Wałbrzych. Pod wodzą trenera drużyna seniorów podopieczni trenera awansowali ze swojej grupy do fazy play off, aktualnie walczą o awans do I ligi.

4. Trener sportu młodzieżowego - Włodzimierz Ciołek

Trener Klubu Piłkarskiego "Górnik" Wałbrzych, podopieczni trenera zajęli I miejsce w lidze dolnośląskiej trampkarzy po rundzie jesiennej, skutecznie rywalizują m.in. z "Zagłębiem" Lubin czy "Śląskiem" Wrocław.

5. Najciekawsza inicjatywa sportowo - rekreacyjna - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu.

Otwarcie modernizowanej hali lekkoatletycznej, w której znajdują się bieżnia, zeskoki i rzutnie do lekkoatletycznych konkurencji technicznych, siłownia i fitness, sala zapaśnicza, sauna, sala konferencyjna.

6. Dziennikarz Roku - Robert Radczak

Dziennikarz sportowy tygodnika "30 minut"

7. Sponsor Wałbrzyskiego Sportu (zewnętrzny) - VBW Engineering Sp. z o.o.

Sponsor drużyny Victorii Górnik Wałbrzych od roku 2006. Największy polski producent urządzeń do klimatyzacji i wentylacji pomieszczeń. Siedziba główna firmy znajduje się w Gdyni ale posiada wiele oddziałów regionalnych.

8. Sponsor Wałbrzyskiego Sportu (lokalny) - Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A.

Sponsor drużyny koszykówki Victorii Górnik, siatkówki Towarzystwo Sportowe Victoria PWSZ Wałbrzych, oraz piłki nożnej Klubu Piłkarskiego "Górnik" Wałbrzych. Firma o wielkiej tradycji, bogatym doświadczeniu i ogromnych osiągnięciach, wspierająca czynnie od wielu lat przedsięwzięcia sportowe rzeczowo i finansowo.

9. Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny - Henryk Fortoński

Uczestnik wielu wypraw rowerowych m.in. na Giblartar czy dookoła Europy. W roku 2008 jednorazowo przejechał IV Ultramaraton Imagis Tour, liczący 1016 km ze Świnoujścia do Wołosatych w Bieszczadach, przejazd trwał 65:24 a Pan Henryk zajął 25 miejsce.
10. Sportowiec Roku kategoria senior - Bartłomiej Kwiatek
Zawodnik Sudeckiego Ludowego Klubu Sportowego "Książ" w konkurencji powożenia zaprzęgami jednokonnymi. W roku 2008 zajmował wielokrotnie miejsca na podium w zawodach o klasie międzynarodowej:

III miejsce CAI Węgry
I miejsce CAI i ZOO Książ
I miejsce CAI Węgry
I miejsce CAI Austria
I miejsce CAI Słowacja
Również zajął I miejsce na Mistrzostwach Polski Młodych Koni w Goleniowie. Ponadto czwarty raz z rzędu zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi, wygrał ranking krajowy Polskiego Związku Jeździeckiego oraz zwyciężył ranking Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

11. Wyróżnienie - Tomasz Świerk

Zawodnik Zapaśniczego Klubu Sportowego "Zagłębie". W roku 2008 zdobył nasępujące tytuły:

II m-ce MP Seniorów
I m-ce Puchar Polski seniorów
udział ME seniorów

12. Sportowiec Roku kategoria junior - równoległe pierwsze miejsca

Agnieszka Rakoczy Zapaśniczy Klub Sportowy "Zagłębie" - II m-ce Mistrzostwa Polski Kadetek, III m-ce Mistrzostwa Europy Kadetek, III m-ce Mistrzostwa Polski seniorek

Agata Łagoźna Zapaśniczy Klub Sportowy "Zagłębie" - I m-ce Mistrzostwa Polski Kadetek, II m-ce Mistrzostwa Europy Kadetek